o książkach, literaturze, magazynach i nagrodach literackich
Blog > Komentarze do wpisu

Ewa Stec "Klub Matek Swatek"

"Klub Matek Swatek" Ewy Stec to idealna książka na urlop, zwłaszcza na plażę - lekka, łatwa i przyjemna. Do tego osadzona w polskich realiach, bo mamy: kobiety w średnim wieku desperacko marzące o wnukach, które nagabują swoje 30-letnie niezależne córki do wyjścia za mąż; a także CBŚ, skorumpowanych policjantów, upartych i dumnych górali, sąsiadki w podomkach... Chociaż służby wywiadowcze jeżdżące Astonem Martinem to już chyba czysta fantazja. Mamy też kobietę i mężczyznę, którzy, choć siebie nie lubią, to czują dziwne przyciąganie - wiadomo, kto się czubi ten się lubi.

 

 

Klub Matek Swatek

 

Chociaż miłość i związki damsko-męskię są bardzo istotne w książce, to jednak nie jest to romans. Książka nie posłuży raczej za podstawę komedii romantycznej, ale za to świetnie nada się na scenariusz komedii kryminalno-sensacyjnej. Intryga i akcja to są zdecydowanie mocne strony "Klubu Matek Swatek". Do słabych stron należy styl autorki. Dialogi nie są najlepsze, a wewnętrzne monologi bardzo mnie drażniły. Poza tym Stec stara się być dowcipna w każdym zdaniu, a tej książce naprawdę wystarczy dowcip sytuacyjny.

Książkę czyta się bardzo szybko i często z zapartym tchem. Chociaż sezon urlopowy już się kończy, myślę, że "Klub Matek Swatek" nada się także na ponure jesienne wieczory. Potrafi zrelaksować i poprawić nastrój.

 

wtorek, 24 sierpnia 2010, sylwiapecyna

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Weronika, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/09/10 16:16:13
Ojjj brzmi bardzo ciekawie - Myślę że czas nabyć "Klub Matek Swatek"
KinoPomoc_205x128